Dr Anna Piwowarczyk
Dr Arkadiusz Pogrzebielski

Aktualności

Gabinet Okulistyczny OCULUS – Nowe zabiegi

 

Żółty laser IRIDEX Oculight IQ z technologią MicroPulse o długości wiązki światła 577nm.

Laseroterapia jest metodą wykorzystywaną w okulistyce od lat. Lasery znajdują zastosowanie między innymi w leczeniu jaskry i chorób siatkówki. Laser IRIDEX Oculight IQ jest jednym z najnowocześniejszych laserów okulistycznych. Kolor żółty światła emitowanego przez laser, dzięki znacznie mniejszej niż w przypadku stosowanej dotychczas barwy zielonej absorpcji przez barwniki siatkówki oka oraz unikalnej technice mikropulsów, umożliwia bezpieczną fotokoagulację siatkówki bez ryzyka uszkodzenia jej komórek.

W związku z tym laser IRIDEX Oculight może być użyty zarówno do leczenia zmian siatkówki obwodowej (zwyrodnienia, otwory, retinopatia cukrzycowa), jak i centralnej – plamki (cukrzycowy obrzęk plamki , centralna surowicza chorioretinopatia). Światło żółte lepiej przenika przez częściowo zmętniałą soczewkę, dzięki czemu laserokoagulacja może być wykonana w oczach z początkową zaćmą. Na podkreślenie zasługuje również zminimalizowanie uczucia bólu podczas wykonywania zabiegu.

Laser IRIDEX Oculight jest również stosowany w leczeniu jaskry (tzw. selektywna trabekuloplastyka laserowa – SLT). Podczas zabiegu z użyciem techniki mikropulsów światło lasera o niskiej energii działa na wybrane struktury oka, powodując ułatwienie odpływu cieczy wodnistej i obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego. Zabieg ten może stanowić uzupełnienie terapii lekami przeciwjaskrowymi, a w niektórych przypadkach pozwala na całkowite wyeliminowanie leków.

 

Elektrokoagulacja nieprawidłowo rosnących rzęs.

W Krakowskim Centrum Okulistyki Oculus dostępna jest metoda diatermicznego usuwania nieprawidłowo rosnących rzęs. Umożliwia ona trwałe, bezbolesne usunięcie rosnących w stronę powierzchni oka rzęs powodujących uszkodzenia rogówki.

 

RETINOMAX 3. Przyjazny dzieciom ręczny autorefraktometr najnowszej generacji.

Ręczny autorefraktometr najnowszej generacji umożliwiający precyzyjne określenie wady wzroku w bardzo krótkim czasie czasie (0,07 sek.). Niezwykle przydatny w badaniu niespokojnych dzieci.

Zalety:

  • Niezwykle krótki czas badania – tryb pomiaru u niemowląt i dzieci (Quick)
  • Bardzo szeroki zakres badań (sfera: -18D do +23D, cylinder: 0 do -12D, 0 do +12D, oś: od 1° do 180° co 1° )
  • przyjazny dzieciom rodzaj wyświetlanego optotypu: rakieta, tulipan lub miś
  • wskaźnik wiarygodności pomiaru
  • wskaźniki prawidłowego ustawienia w trakcie pomiaru
  • zaawansowany system kontroli dokładności i stabilności pomiaru
  • automatyczny pomiar średnicy źrenicy
  • automatyczny start pomiaru
  • pamięć badań

Fotografia dna oka, fotografia przedniego odcinka oka.

Możliwość udokumentowania zmian przy użyciu fundus kamery – specjalistycznego urządzenia pozwalającego sfotografować dno oka jak i struktury przedniego odcinka. Zapraszamy

 

Angiografia fluoresceinowa.

Od 20.01.2014 r. w Krakowskim Centrum Okulistycznym Oculus dostępna jest w promocyjnej cenie angiografia fluoresceinowa. Badanie służy ocenie chorób siatkówki i polega na wykonaniu serii zdjęć dna oka po dożylnym podaniu środka kontrastowego. Serdecznie zapraszamy.

facebook