Gabinet Okulistyczny
OCULUS – Krakowskie Centrum Okulistyczne
Dr n. med. Arkadiusz Pogrzebielski –
ul. Zyblikiewicza 5/71
Rejestracja telefoniczna do dr. Arkadiusza Pogrzebielskiego (ul. Zyblikiewicza 5/71)
w godzinach pracy gabinetu w poniedziałki, wtorki i środy: 9.00-17.00
w czwartki i piątki 9.00-15.00
Tel. 533-510-255
Tel: 12-422-21-48
po wybraniu #2 rejestracja do dr. Arkadiusza Pogrzebielskiego (ul. Zyblikiewicza 5/71)
Całodobowa rejestracja poprzez stronę: www.znanylekarz.pl
http://www.znanylekarz.pl/arkadiusz-pogrzebielski-1/okulista/krakow
OCULUS – Krakowskie Centrum Okulistyczne
Dr Anna Piwowarczyk –
ul. Garncarska 4/ 2
Rejestracja telefoniczna do dr Anny Piwowarczyk (ul. Garncarska 4/2)
tel: 516-540-255
Tel: 12-422-21-48
po wybraniu #1 rejestracja do dr Anny Piwowarczyk (ul. Garncarska 4)
NOWOŚĆ
Urządzenie EYE-LIGHT stanowi najnowsze rozwiązanie w terapii zespołu suchego oka i rewitalizacji gruczołów Meiboma. Dzięki wykorzystaniu dwóch technologii oddziałuje na gruczoły tarczkowe znajdujące się zarówno w górnej, jak i dolnej powiece:
- OPE, IPL
- LIGHT MODULATION (LLLT)
Technologia intensywnego światła pulsacyjnego (Intense Pulsed Light – IPL) połączonego z technologią wiązki światła polichromatycznego (Optimal Pulse Technology – OPT/OPE) stymuluje gruczoły Meiboma do prawidłowej aktywności, co skutkuje poprawą jakości i ilości warstwy lipidowej filmu łzowego i zmniejszeniem procesu odparowywania łez z powierzchni oka.
W połączeniu z IPL jako kontynuacja zabiegu wykorzystywana jest technologia fotobiomodulacji (Light modulation – LLLT).
Maska z diodami światła z zakresu czerwieni emituje światło o określonej długości fali, co wywołuje proces termiczny w obrębie powiek i poprawia wydzielanie lipidów przez gruczoły Meiboma, stabilizując film łzowy. Dodatkowo wzbogaca rezultat terapeutyczny zabiegu o efekt estetyczny.
Eye-Light znajduje zastosowanie w leczeniu:
zespołu suchego oka,
zapalenia brzegów powiek,
dysfunkcji gruczołów tarczkowych Meiboma,
trądziku różowatego,
łojotokowego zapalenia skóry .
Bezpieczeństwo zabiegów EYE-LIGHT.
Podczas zabiegu wykorzystuje się światło z zakresu światła widzialnego. Nie jest to światło laserowe.
Z uwagi na fakt, że dawka dostarczonego w czasie zabiegu światła może kumulować się ze światłem słonecznym, należy po zabiegu zabezpieczyć oczy okularami przeciwsłonecznymi. W okresie prowadzenia terapii EYE-LIGHT nie wolno stosować leków, preparatów czy substancji działających fotouczulająco, ani zabiegów estetycznych i kosmetycznych. Po zabiegu możliwe jest krótkotrwałe, przemijające zaczerwienienie (rumień) w okolicy działania impulsów świetlnych. Poza tym nie stwierdzono żadnych działań niepożądanych.
Zabieg nie wymaga ze strony pacjenta specjalnego przygotowania, nie powoduje ograniczenia jego codziennej aktywności.
Zabieg jest w pełni bezpieczny, należy zarezerwować sobie około 30 minut. Rekomendowany cykl leczenia składa się z czterech zabiegów.
Kolejny cykl można wykonać po 6-12 miesiącach.
Żółty laser IRIDEX Oculight IQ z technologią MicroPulse o długości wiązki światła 577nm.
Laseroterapia jest metodą wykorzystywaną w okulistyce od lat. Lasery znajdują zastosowanie między innymi w leczeniu jaskry i chorób siatkówki. Laser IRIDEX Oculight IQ jest jednym z najnowocześniejszych laserów okulistycznych. Kolor żółty światła emitowanego przez laser, dzięki znacznie mniejszej niż w przypadku stosowanej dotychczas barwy zielonej absorpcji przez barwniki siatkówki oka oraz unikalnej technice mikropulsów, umożliwia bezpieczną fotokoagulację siatkówki bez ryzyka uszkodzenia jej komórek.
W związku z tym laser IRIDEX Oculight może być użyty zarówno do leczenia zmian siatkówki obwodowej (zwyrodnienia, otwory, retinopatia cukrzycowa), jak i centralnej – plamki (cukrzycowy obrzęk plamki , centralna surowicza chorioretinopatia). Światło żółte lepiej przenika przez częściowo zmętniałą soczewkę, dzięki czemu laserokoagulacja może być wykonana w oczach z początkową zaćmą. Na podkreślenie zasługuje również zminimalizowanie uczucia bólu podczas wykonywania zabiegu.
Laser IRIDEX Oculight jest również stosowany w leczeniu jaskry (tzw. selektywna trabekuloplastyka laserowa – SLT). Podczas zabiegu z użyciem techniki mikropulsów światło lasera o niskiej energii działa na wybrane struktury oka, powodując ułatwienie odpływu cieczy wodnistej i obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego. Zabieg ten może stanowić uzupełnienie terapii lekami przeciwjaskrowymi, a w niektórych przypadkach pozwala na całkowite wyeliminowanie leków.
Elektrokoagulacja nieprawidłowo rosnących rzęs.
W Krakowskim Centrum Okulistyki Oculus dostępna jest metoda diatermicznego usuwania nieprawidłowo rosnących rzęs. Umożliwia ona trwałe, bezbolesne usunięcie rosnących w stronę powierzchni oka rzęs powodujących uszkodzenia rogówki.
Fotografia dna oka, fotografia przedniego odcinka oka.
Możliwość udokumentowania zmian przy użyciu fundus kamery – specjalistycznego urządzenia pozwalającego sfotografować dno oka jak i struktury przedniego odcinka. Zapraszamy
Angiografia fluoresceinowa.
Od 20.01.2014 r. w Krakowskim Centrum Okulistycznym Oculus dostępna jest w promocyjnej cenie angiografia fluoresceinowa. Badanie służy ocenie chorób siatkówki i polega na wykonaniu serii zdjęć dna oka po dożylnym podaniu środka kontrastowego. Serdecznie zapraszamy.