Dla
pacjenta

Jestem przekonany, że rozumienie istoty choroby jest niezwykle ważne w procesie leczenia i ułatwia podejmowanie uświadomionych decyzji. Kluczową rolę odgrywa tutaj wzajemne zaufanie i zrozumienie. 

Przykładam ogromną wagę do zebrania szczegółowego wywiadu medycznego, ponieważ holistyczne podejście do pacjenta stanowi naczelną zasadę mojego postępowania lekarskiego. Szczegółowe ankiety umożliwiają mi powiązanie ze sobą pozornie odległych od siebie problemów zdrowotnych. 

Poniżej znajdą Państwo pliki tekstowe do pobrania. Można się z nimi zapoznać w domu, spokojnie zastanowić i ewentualnie je wypełnić. 

Zamieszczam tam również formularze zgody na różne procedury medyczne wykonywane w gabinecie. Staram się w nich przystępnie opisać, na czym polegają: choroba, proponowany sposób leczenia, przebieg zabiegu oraz potencjalne powikłania. 

Ponadto znajdują się tam zalecenia dotyczące postępowania po niektórych zabiegach czy też stosowania leków. 
 
Sądzę, że taka forma pozwoli Państwu przygotować się do wizyty czy zabiegu, sprawdzić ważne informacje juz po wyjsciu z gabinetu, jak również wydrukować stosowne materiały dla Państwa bliskich (rodziców, seniorów), którzy nie korzystają z internetu.

Dokumenty do pobrania

Wywiad medyczny w języku polskim Wywiad medyczny w języku ukraińskim Ankieta diagnostyczna dla pacjentów chorujących na zapalenie błony naczyniowej (tęczówki, ciała rzęskowego, naczyniówki) Ankieta diagnostyczna dla pacjentów chorujących na zespół suchego oka wskaźnik choroby powierzchni oka OSDI Kwestionariusz w języku angielskim
Uświadomiona zgoda na leczenie dysfunkcji gruczołów Meiboma i zespołu suchego oka z zastosowaniem systemu EYE-LIGHT Uświadomiona zgoda na zabieg chirurgicznego usunięcia gradówki Uświadomiona zgoda na zabieg laserokoagulacji siatkówki żółtym laserem IRIDEX Uświadomiona zgoda na zabieg kapsulotomii laserem Nd-YAG w leczenie zaćmy wtórnej Uświadomiona zgoda na zabieg irydotomii (IRT) laserem Nd-YAG w leczeniu jaskry Uświadomiona zgoda na zabieg selektywnej trabekuloplastyki (SLT) laserem Nd-YAG w leczeniu jaskry Uświadomiona zgoda dotycząca stosowania poza zarejestrowanymi wskazaniami medycznymi (off-label) eplerenonu (Inspra, Nonpres Eleveon, Espiro) w leczeniu centralnej surowiczej chorioretinopatii (CSCR) Uświadomiona zgoda na podanie iniekcji Beovu brolucyzumab Uświadomiona zgoda na podanie iniekcji Eylea aflibercet Uświadomiona zgoda na podanie iniekcji Lucentis ranibizumab Uświadomiona zgoda na podanie iniekcji Vabysmo farycymab Uświadomiona zgoda dotycząca stosowania poza zarejestrowanymi wskazaniami medycznymi (off-label) iwermektyny (Posela) w leczeniu zakażeń wywołanych przez nużeńce (Demodex) Uświadomiona zgoda na zabieg podprogowym laserem mikropulsowym
Formularz pierwszorazowego badania pacjenta z orbitopatią Gravesa wg standardów EUGOGO
Formularz badania kontrolnego pacjenta z orbitopatią Gravesa według standardów EUGOGO

Zalecenia / wskazówki dla chorych po zabiegach chirurgii jednego dnia

ZUS formularz zaświadczenie o stanie zdrowia OL-9